E-ticaret’e dair merak ettiğiniz her şey tek bir adreste

2013 yılında faaliyete başlayan iyzico, internette hızlı ve kolay ödeme kabul etmeye yarayan bir alternatif sanal POS sistemi. Ürünün, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelere sunduğu avantajlar oldukça cazip. Yalnız bu avantajları anlatmanın, kıyas yapmanın, kullanıcıların aklından geçen sorulara detaylı cevap vermenin bir yolunu bulmak gerekiyordu. E-ticarete ve ödeme sistemlerine dair bilinmesi gereken ne varsa tek bir noktada toplamak ve ürünün muhatabına hızlı karar vermesi için uygun zemini oluşturmak ilk hedefti.

iyzico_1

İşe, bize gelen detaylı kelime araştırmasını inceleyerek başladık. Bu sayede cevap vermemiz gereken soruların neler olduğunu gördük ve oturup bunları spesifik hale getirerek başlıklarımızı belirledik.

Yapacağımız çalışmanın adı Bilgi Bankası olacaktı. Derin bir araştırma ve analiz gerektiren bu iş, gerçekten adının hakkını vererek e-ticaret dünyasına yeni giren işletme sahiplerini, merak ettikleri her konuda bilgilendirmeye yönelik olmalıydı. Sanal POS başvuru prosedürlerinden e-ticaret hazır paketlerine, alternatif ödeme sistemlerinden güvenlik sistemlerine kadar merak edilen her konu için bilgi veren bir kapsam belirledik.

iyzico_2

“Bilgi Bankası tam anlamıyla kullanıcı faydası gözeten SEO odaklı içerik projesi oldu. Yoğun ve sistemli girilen içerik, kısa sürede istenilen etkiyi yarattı.

Oluşturulan bu alanın en büyük özelliği güncelliğini koruyacak olması. Hem iyzico’daki gelişmeler hem de e-ticaret dünyasına dair merak edilen her şey Bilgi Bankası’nda yer almaya devam edecek. Oluşturulan frekans ise verimliliği artıracak olan bir numaralı etken.