Olmaz Adam’ım bende de yok!

adam

Çılgın internet ve teknoloji kullanımı sonucu istersek her yere, herkese, her kuruma ulaşabiliriz ya, işte billbord kiralayıp kendi ilanını bastırarak iş arayan bir arkadaştan bahsedeceğiz şimdi.

Üniversitenin Medya bölümünden 1.’lik derecesiyle mezun olan, üç ayda 250’den fazla iş görüşmesine giden Adam Pacitti, kendisi gibi iş arama ve bir yere kapağı atma telaşı ile sürünen gençler arasından sıyrılıp bir reklam kampanyası yapmış.

Billboard’da Woody Allen’ımsı gözlükleriyle köpek yavrusu gibi bakan Pacitti, “Spent My Last £500 On This Billboard. Please Give Me A Job.” yazmış. Son parasını bu reklam için harcayan ve iş isteyen Adam’cağız gayet de viral, gayet de yaratıcı bir yöntemle iş aramanın yolunu bulmuş. Bir de işte hep söylediğimiz samimi tavır.

Billboard’da employadam.com adresini de yazan Adam’cağız’ın sitesinde yer alan Video CV de gayet yaratıcı bir iş. Videoda iş başvuruları ve hazin sonuçları ile dolu mail kutusunu, şimdiye kadar yaptığı başarılı işleri sevimli ve eğlenceli bir şekilde yer alıyor. Kampanya süresince kısa zamanda viralleşen, #EmployAdam hashtagi ile Twitter’da trend olan Adam’ın kampanyası işe yaradı mı peki? Evet, çok şükür. Adam, viral bir yapımcı olarak çalışan Seachange adlı bir ajans ile çalışıyor. Bu kampanyadan sonra onu arayıp soran ve iş teklifinde bulunanlar için de ayrıca billboard reklamı yapmış. İlk maaşıyla!

adam2

Çok söze gerek yok. “İmkanlar dahili” denen şeyin dahil ettiği alan giderek büyüyor nasıl olsa. Son birkaç yıl içinde yapılan başarılı kampanyalar arasındaydı, hatırlayalım, hatırlatalım dedik.