Fakat Pegasus, Bu Derin Bir Tutku

Pegasus’la ilişkimiz Türk filmi tadında. Hani görücü usulü evlendirilen çiftlerin zamanla birbirine aşık olması gibi “ yalnızca filmlerde olur öyle şeyler!” dedirten hikayeler vardır ya, aynen öyle. İlk metinlerimizi henüz bir araya gelmeden, markadan tam anlamıyla brief alamadan yazdık. Arada “görücü” vardı nitekim; bilgiler ondan gelmişti. Hızlı gelişti her şey. Biz biraz tedirgindik. “Oldu mu ki, iyi mi ki, beğenecekler mi ki?” gibi cümlelerle, bir faniye sınırlı sayıda verilen endişeli soru sorma kotamızı tek seferde tüketmiştik.


flypgs-1

İş yetiştirmeye çalışırken uykusuz geçen iki günün ardından aldığımız ilk geri bildirimlerle şimşekler çaktı ve aramızdaki o kuvvetli bağın temelleri atılmış oldu. Bu iş tamamdı.

Artık varlığımız Pegasus’un varlığına armağan olabilirdi. Zaten turizm sektörüne karşı zaafımız olduğu cümle alem tarafından biliniyordu. Pegasus’la birlikte bu işin kompedanı olma yolunda emin adımlarla ilerleyebilirdik.

Ekibimizin bir kısmının turizm alanında içerik üretme dışında, operasyonel tecrübelerinin de olması bizi bu alanda bilirkişi kıvamına getiren önemli detaylar. Seyahat eden insan psikolojisini çok iyi biliyoruz. Uçak bileti arama anından tatil dönüşü işe başlama sendromuna kadar her basamak bizde mevcut. Daha önce çok fazla tatilci şikayeti dinledik; hangi şikayetin hangi basamaktaki aksaklıktan kaynaklandığını çok iyi biliyoruz. Bir metni oluştururken müşteri bu konuyla ilgili gerçekten neyi duymak istiyor, neyi öğrenmek istiyor her şeye hakimiz.

flypgs-2

Bunun yanında Google’un duymak istediklerini de çok iyi biliyoruz. Turizm konusunda “keyword tool” olarak kendimizi kullanıyoruz desek yeridir. İçerik ağacını oluştururken ne mucizeler yarattığımızı görmenizi çok isterdik aslında ama o da bizim sırrımız. Hakkında yazı yazmadığımız kara parçası da kalmamış olabilir bu arada dünyada. O yüzden Pegasus’a şehir rehberleri, uçak bileti sayfaları ve blog yazıları yazmak dışında biraz da işin eğlenceli kısmına geçmek istedik. Bilgilerimizi görselleştirelim dedik ve birbirinden eğlenceli infografikler hazırlamaya başladık. Hatta merak edenler buradan buyursun.

Daha önce “Eğlenmiyorsanız fikir bulamazsınız” diye bir yazı yazmıştık. İşte tam olarak Pegasus’ta böyle yapıyoruz: Çok eğleniyoruz. O yüzden ortaya da güzel işler çıkarıyoruz. Ve en güzeli de sonuna kadar destekleniyoruz. Bu kadar çok desteklendiğimiz ve aynı hevesi Pegasus ekibinde de gördüğümüz için her işi kendi işimiz gibi sahiplenerek yapıyoruz.