Adım Adım Büyüyen Bir ilkadimlarim.com Hikayesi

Aptamil Çocuk Devam Sütleri’nin anne ve bebek ile ilgili her ayrıntıyı tek tek konu aldığı ilkadımlarım.com bir süredir içeriklerimizle desteklediğimiz, anne şefkatiyle benimsediğimiz bir markamız. Yaklaşık 1 senedir birlikte güzel işler yapıyor ve başarılı dönüşler aldığımız her adımda daha fazla motive oluyoruz.

Organik trafik artışı biraz genel bir konu. Bu durumun tırmanan grafiğini izlemek çok zevkli. Fakat biz genelden özele inip içeriklerimizi tek tek incelemek istiyoruz. Mesela gebelik hesaplama sayfasında karşılaştığımız manzara muhteşemdi ve bu manzarayı izlemek daha da zevkliydi!

Sözelci halimizle, bir borsacı edasıyla yorumladığımız grafiğimizi daha fazla desteklemek istedik.

 

Neden Öyle Oldu O Ya?

ilkadımlarım.com’da planlarımızı adım adım yürüttük. “Neler yapabiliriz?” sorusunu, “Daha iyi neler yapabiliriz?” sorusuyla genişletmek gerek. Fakat bunlardan önce ilk soru, “İhtiyaç duyulan şey nedir?”  olmalı. İhtiyacı tespit ettikten sonra bunlar üzerinden en iyisini yapmak güzel dönüşlerin habercisi. Madem laf ilkadımlarım.com gebelik hesaplaması içeriğinden açıldı, oradan devam edelim.

Her hamilenin merak ettiği ve sıkça başvurduğu şey olan gebelik hesaplama programları sayesinde anne, kaç haftalık hamile olduğunu, ne zaman doğum yapabileceğini hatta bebeğinin burcunu bile öğreniyor. Bunun için aranma hacmi pek bir yüksek hamilelik hesaplama metriğini web sitemizde hazır tutmamız gerekiyordu. Mutlaka olması gereken bir ihtiyaçtı. Bunu hallettikten sonra birçok anne-bebek sitesinde bulunan bu hizmeti genişletmeye yani, “Ne yapabiliriz?”den hemen sonra “Daha iyi ne yapabiliriz?” sorusuna geldi sıra. Sorduk ve cevabı aldık.

Tabii ki Faydalı Olacaktık!

Hemen hemen her anne-bebek sitesinin sunduğu hamilelik hesaplama programı zaten çok faydalı bir şeydi. Fakat bu sayfaya gelen annelere sadece rakamlar değil, ayrıntılı olarak bilgiler vermek istedik. Üşenmedik, hamilelik döneminde hafta hafta bebeğin neler yaşayacağını annelere tek tek anlattık. Bu yetmezdi çünkü bu macerada sadece anne karnında gelişen bebek değil, her geçen gün değişim yaşayan bir anne de vardı. Aynı içerikte anneleri de unutmadık. Böylece artık içerik hem hamileliği hesaplayan hem anne hem de bebek hakkında o haftaya özel bilgi veren bir sihre dönüştü. Anneler bu sihri çok sevmiş olacak, bizi süper bir “tık grafiğine” götürdü. İçeriğin yayına alındığı 2016 Eylül’ünden bu yana gelinen nokta tabloda.

Yani şunu anlatmak istiyoruz. Eksik olan bir şeyleri doldururken bir de fark yaratmak gerek. Bu farkı uzayda aramanıza gerek yok tabii. Bazen fark yaratan cevap çok basit. İhtiyacı tespit etmek ve yararlı olmak. Gerçekten de bazen hepsi bu.

Hamilelik heyecanlı ve keyifli bir yolculuğun başlangıcıdır. Bu süreçte anne adaylarının aklına gelen ilk soruların cevabını alabileceği gebelik hesaplama aracını ilkadimlarim.com‘da annelerimize sunmak istedik. Bebeğim ne zaman dünyaya gelecek, burcu ne olacak, hamileliğimin kaçıncı haftasındayım gibi önemli bilgileri birkaç saniyede hesaplayabildikleri gebelik hesaplama aracı ile bu güzel  yolcuğunun en başından itibaren annelerimizin yanındayız. Bu süreçte bize içerikleri ve uzmanlığıyla destek olan Contentus’a teşekkür ederiz.

Zeynep Yılmaz/Dijital İçerik Uzmanı